Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Właściwości kamieni naturalnych. 0

Kamienie i minerały - jaką mają moc?

Kamienie szlachetne i minerały od wieków fascynują ludzi nie tylko ze względu na ich piękno. Wiele starożytnych cywilizacji wierzyło w ich terapeutyczne i kosmetyczne właściwości. Poniżej przedstawimy wiele przydatnych informacji na temat właściwości tych pięknych tworów naturalnych.

Agat - jest półszlachetnym minerałem, wstęgową odmianą chalcedonu. Jest jednym z najpopularniejszych kamieni stosowanych w biżuterii. Charakteryzuje się ogromnym spektrum barw. Jego nazwa prawdopodobnie pochodzi od nazwy rzeki płynącej przez Sycylię - Achates, w której był on pozyskiwany. Obecnie rzeka ta nazywa się Dirilio. Chociaż niektórzy naukowcy uważają, że nazwa pochodzi od greckiego słowa agates - dobry, ponieważ przypisuje mu się wiele dobrych właściwości dla człowieka. Agaty występują na całym świecie, również w Polsce.

Agat uznawany jest za kamień miłości, wierności, równowagi intelektualnej i emocjonalnej. Dodaje pewności siebie, pomaga zachować spokój w stresujących sytuacjach, ułatwia wysławianie się. W starożytności wykorzystywano go do robienia amuletów dla polityków i mówców. W dzisiejszych czasach nazywany jest "kamieniem biznesmenów".

W litoterpii stosowany jest przy pieczeniu i swędzeniu oczu. Zmniejsza wysypki skórne, przyśpiesza gojenie ran, usuwa biegunkę. Agat sprawdza się również w walce z bezsennością i koszmarami sennymi.

Agaty polecane są osobom spod znaku: Byk, Skorpion, Bliźnięta, Ryba

Akwamaryn - jest odmianą berylu o różnych odcieniach niebieskiego. Nazwa pochodzi z języka łacińskiego(aqua marina), co znaczy "woda morska". W starożytnym Rzymie i Grecji nazywany był "klejnotem marynarzy". Uważano, że amulet z akwamarynem zapewniał bezpieczeństwo na morzu. W późniejszych epokach wierzono, że jest najlepszym antidotum na wszelkie trucizny oraz sprawdza się jako kamień, który rozbudza miłość.

Akwamaryn to kamień odwagi. Jego pozytywna energia uspokaja, wycisza umysł i zmniejsza stres. To kamień, który wyostrza intelekt i intuicje. Biżuteria z akwamarynem to silny talizman dla kobiet w ciąży, ponieważ chroni matkę i dziecko przed nieszczęściami.

W lecznictwie akwamaryn sprawdza się przy bólach gardła, regulacji hormonów i problemach z tarczycą. Łagodzi objawy alergii, wzmacnia organizm oraz sprzyja w leczeniu wad wzroku. Jego silna energia pomaga w przechodzeniu traum i żałoby. Przynosi spokój, łagodzi stres i oczyszcza umysł.

Jego piękno i moc sprawia, że kamień ten jest często używany przy wyrobie biżuterii. Szczególnie polecany jest w przypadku zaręczyn, ponieważ akwamaryn zapewnia powodzenie w miłości i szczęście w małżeństwie.

Akwamaryn polecany jest osobom spod znaku: Wodnik, Ryba, Bliźnięta i Waga.

Ametyst - to jedna z najpiękniejszych odmian kwarcu, który występuje w wielu odcieniach fioletu. Nazwa tego pięknego kamienia wzięła się od greckiego słowa amethystos co dosłownie znaczy "niepijany". Starożytni Grecy wierzyli, że noszenie talizmanów z tego kamienia(bądź picie z kielichów wykonanych z ametystu) uchroni ich przed upiciem podczas święta boga wina Dionizosa. Był również uważany za talizman szczęścia, a w starożytnym Egipcie był symbolem władzy. Wzmianki o ametyście znajdziemy również w Biblii - był to jeden z 12 kamieni jakie Aaron miał mieć w swoim pektorale (Księga Wyjścia 28:19). Dlatego też kamień ten często zdobi insygnia kościelnych dostojników.

Ametyst to kamień ochronny przed złą energią i stresem. Ułatwia przyswajanie wiedzy, przegania złe myśli oraz pomaga w walce z bezsennością. Dlatego poleca się noszenie biżuterii z tego minerału codziennie.

W litoterapii jest przydatny we wzmocnieniu płuc i układu oddechowego, wspomaga trawienie i wpływa korzystnie na układ odpornościowy. 

Ametyst przypisywany jest osobom spod znaku: Wodnik, Ryba, Baran, Koziorożec i Panna.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl